Dejte si zdraví do souvislostí I. ročník 2020/21

Cyklus seminářů

Z DŮVODŮ VLÁDNÍCH RESTRIKCÍ JSOU VEŠKERÉ PŘEDNÁŠKY PROZATÍM POZASTAVENY. V PŘÍPADĚ ZÁJMU O VIDEO SEMINÁŘE SE PROSÍM OZVĚTE NA EMAIL ORDINACE@MUDRMICHAELASIMKOVA.CZ.

Poznejte jak funguje lidské tělo ve zdraví i nemoci ve světle moderních poznatků anatomie a fyziologie, ve spojení s pohledem východní medicíny a psychosomatiky.

Připravili jsme pro Vás ucelený cyklus přednášek, kde Vám představíme právě tyto souvislosti. V rámci osmi tématicky zaměřených přednášek porozumíte svému tělu jako celku a prakticky se naučíte u jednotlivých onemocnění nastavit v praxi smysluplnou dietetiku, použít české i čínské bylinné směsi a příp.doplňky dostupné na našem trhu. Cílem je schopnost vzít své zdraví do vlastních rukou.
S těmito informacemi máte možnost spoluúčasti na prevenci a léčbě např. vašich konkrétních onemocnění.

Témata seminářů:

1.Blok: PODZIM – Úvod do “Medicíny souvislostí”, systém sleziny, sliznice, plíce, dýchací cesty, tlusté střevo.  

Soboty: 10.10.2020 1.díl a 28.11.2020 2.díl

Celostní medicína - člověk jako bio-psycho-socio-energo-spirituální bytost. Obecné principy yin yang, pět hybatelů. Praktický pohled na podpůrný systém elementu Země a sleziny, základní pravidla léčebné výživy. Dýchací systém z hlediska TČM i moderní medicíny. Jak předcházet a léčit přírodní cestou nachlazení, virozy, chřipky, anginy, asthma atp. Tlusté střevo a jeho problematika. Mikrobiom a péče o něj, propojení s dalšími systémy. Onemocnění tlustého střeva, jak si pomoci u půjmu, zácpy atp.

2. Blok: ZIMA - Ledviny, močový měchýř, kosti, klouby, vlasy.  

Soboty: 12.12.2020 1.díl a 16.1.2021 2.díl

Ledviny jako naše životní rezerva a tajná skříňka z hlediska východní medicíny. Fyziologie ledvin a močového měchýře prakticky, vliv výživy a bylin na podporu ledvin. Záněty močového měchýře a ledvin. Výživa kostí a kloubů. Patologické stavy jako bolesti kloubů, osteoporoza, arthrosa, revmatoidní arthritida. Problematika nadledvin a štítné žlázy. Vlasy, péče pomocí stravy a bylin, problematika padání vlasů.

3. Blok: JARO – Játra, žlučník, kůže       

Soboty: 13.2.2021 1.díl a 6.3.2021 2.díl

Jaro jako nový začátek cyklu, játra a žlučník a jeho energetický systém. Fyzilologie trávení, žaludek, játra, žlučník a jejich spolupráce. Vhodná strava, byliny a další preparáty ke zlepšení funkce jater. Jaterní onemocnění, záněty žlučníku a žlučníkové kameny. Očisty, různé typy a jejich vhodnost či nevhodnost, význam a smysl. Alergie, histaminová intolerance. Kůže a kožní onemocnění, ekzemy, akné atp.

4. Blok: LÉTO - Srdce, tenké střevo, psychika            

Soboty: 17.4.2021 1.díl a 15.5.2021 2.díl

Srdce jako císař, představa celostního pohledu o spolupráci duše a mysli. Fyziologie srdečního oběhu v kostce, prevence onemocnění, vhodná strava a byliny. Tenké střevo jako velmi blízký

systém srdci a proč. Západní pohled na problematiku tenkého střeva - syndrom propustného střeva, celiakie, intolerance potravin. Nastavení protizánětlivé stravy. Psychika a spánek - její proruchy z hlediska moderní psychiatrie i TČM.

Kontakt

MUDr. Michaela Šimková
U Černé věže 315/6
370 01 České Budějovice

+420 731 690 154

Obchod

logo Medicína souvislostí

Širokou škálu přírodních produktů si můžete nově zakoupit i v našem e‑shopu na adrese obchod.medicinasouvislosti.cz.