Očistný a redukční program

...třítýdenní cesta za očistou,/nižší váhou/ a lepším pocitem

Nabízíme vám na základě mnohaletého zájmu třítýdenní očistnou kůru.
Zde jsou informace pro vás, co taková kůra obnáší a čím budete procházet:

K tomu, aby výsledky byly takové, jaké očekáváte,bude třeba spolupráce obou zúčastněných stran - tj. mě a vás.

 • Co se týče mě - kromě úvodní aplikace jehel, vysvětlení všech pravidel a předání jídelníčku,vás budu po celé tři týdny na vaší cestě podporovat. V rámci programu máte nárok na plánované kontroly jehliček s konzultací. Dále můžete po telef. domluvě akutně přijít při vypadlé jehličce, případně jakékoli jiné poruše aplikovaných jehel, či pokud by se dostavila nějaká nečekaná komplikace. Dostanete k dispozici mé telefonní číslo a mailovou adresu a můžete se ozvat, pokud se vyskytne nějaký problém, či budete mít nějakou nejistotu či nejasnost.
 • Co se týče vás - bude potřeba hrát fair play a dodržet domluvená pravidla a rozepsaný jídelníček. Pokud vám to nepůjde, nebo budou nějaké potíže, je potřeba mi to říct!!!Jedině tak můžeme spolupracovat.Vždy záleží na tom,co vy sami chcete a co jste ochotni pro to udělat.Od toho se odvíjí samozřejmě pak i výsledky. Nejsem příznivcem toho, abych vás na každé kontrole vážila a kárala. Je to pod důstojnost mojí i vaši. V běžném životě pak také nemáte nad sebou stále bič a je potřeba, aby vám návyky, které se naučíte a budou vám vyhovovat, přešly tzv. „z hlavy do srdce.Pak je šance, že pro vás kontrola váhy v běžném životě nebude představovat palčivý problém.

1. Popis metody:

Jde o kombinaci dietního režimu a ušní akupunktury.

Mnoho z vás se již s ušní akupunkturou „na hubnutí“ setkalo, nutno však podotknout, že bez  půstu před vlastním napíchnutím a následné diety sama o sobě nemůže nějak výrazně fungovat.Zázraky se zde příliš nedějí,dieta je zde důležitá a akupunktura je podporou pro vás a váš organismus, aby jste vše zvládli v pohodě a bez následků např.zpomaleného metabolismu, narušeného trávení, stresu atp.

Tento třítýdenní systém považujte za optimální start,detoxikaci a odlehčení tělu,takové jakési nakopnutí. Každopádně to nelze považovat za dlouhodobý stravovací systém.

A pamatujte: jakákoli očista těla bez současné očisty duše vám dlouhodobě nevydrží! Je potřeba předělat i vzorce ve své hlavě, mysli a následně i provětrat duši. Pak má celá detoxikace smysl. Už naše babičky říkaly, že schody se zametají zeshora dolů“!!

 • Dieta:
  jde o krátkodobý program očisty těla a duše, který je postaven dle pravidel jak moderní medicíny, tak zásad tradiční čínské dietetiky. Obojí je upraveno do finální podoby tak, aby to bylo slučitelné s běžným denním režimem a dalo se aplikovat i na cestách, nebo v náročnějším pracovním procesu. Denní jídla jsou sestavena tak, aby byl zachován dostatek minerálů,vitamínů, fosfolipidů a dalších důležitých látek a byl dodržen žádoucí poměr tuky-cukry/škroby/-bílkoviny. Celkový objem potravy a kalorická hodnota je stažena na /pro organismus únosné/ minimum. Vedlejším produktem pak je zmenšení žaludku, jež je výhodné i po skončení intenzivního dietního režimu.
 • Ušní akupunktura:
  Body ušní akupunktury jsou voleny individuálně, obvykle 2 jehly do vašeho „dominantního ucha“ /u praváků pravé, u leváků levé/a případně ještě 2 pomocné jehly do druhého ucha. Vždy se napíchne bod hladu a bod relaxace.
  • Bod hladu je důležitý k jemnému utlumení hladu a s ním spojených nepříjemných tělesných projevů.
  • Bod Jerome /antistres/ je volen nejen proto, aby jste byli  v pohodě a dobře zvládali odebrané požitky, ale hlavně z důvodu eliminace následného jo-jo efektu!!!
   Tento bod dobře blokuje stresovou osu a tím pádem tělo nereaguje zpomalením spalování a krizovým režimem. Je též velmi důležitým hnojivem pro vaši postupnou proměnu mysli, pro zklidnění a harmonizaci hemisfer

2. Proč je potřeba 24hodin před napíchnutím nejíst ?

 • protože body na uchu jsou při hladovění velmi citlivé a lépe se detekuje místo maximálního účinku
 • protože za 24 hodin vyčerpáme zásobní glykogen /forma cukru/ a tělo začne spalovat -za přítomnosti jehel- tuk. /také proto volíme antistres bod- pokud bychom jej vynechali,organismus by byl ve větší míře zaplaven stresovými hormony a spaloval by se větší podíl svalové hmoty/

3. Káva

Kávu doporučujeme vynechat, pokud máte zdravotní obtíže a celý systém je nastaven k detoxikaci  a zlepšení zdravotního stavu. Pokud jste zdraví, kávu si můžete dopřát, max ale 1-2x denně. Je však třeba nedávat si každopádně do ni mléko, ani cukr!!!

4. Alkoholické nápoje

Zásadní je ALKOHOL VYNECHAT ZCELA

   !!!!! pitný režim- je naprosto zásadní

Pít můžete vodu,vodu s citronem,s limetkou, nesladké čaje.

Minerálky jen omezeně /nejvhodnější je magnesia/.Celkový příjem cca 2,5-3l vody.

Nepřehánějte pití vody ani směrem na druhou stranu- tj. Pít např.4-5l velmi zatěžuje ledviny a ze zdravotního hlediska se nedoporučuje!!!!

5. Cukr, sůl, koření a ostatní dochucovadla

Cukr a sladkosti je zcela zásadně nutno vyloučit po celé 3 týdny z jídelníčku.

Aktivně solit vařená jídla se taktéž příliš nedoporučuje, aby nedocházelo zbytečně k zadržování vody a odpočinuly si ledviny. Malé množství soli si tělo může vzít z chleba, který sůl obsahuje. Jinak doporučujeme slanou chuť suplovat sojovou omáčkou zn.Shoyu, nebo Tamari a ochucovat jí pokrmy, především např.rýži a zeleninu či polévky. Koření a bylinky lze používa neomezeně.

6. Fyzická aktivita

Cvičení během dietního režimu je s výhodou, nedoporučuje se však cvičení příliš intenzivní, či vyčerpávající. Vhodné je plavání, joga, různá protahovací cvičení, lehké posilování, cyklistika, turistika. Též doporučuji vhodná dechová cvičení.

7. Režimová opatření

Především je potřeba zachovat „jídelní rituál“... jinými slovy, i k takto malému množství jídla se usadit, připravit si jej na talíř a POMALU a VĚDOMĚ jíst.

Zpočátku to samozřejmě bude nezvyk, ale brzy zjistíte, jak málo potravy člověku stačí. Jde nám také o to opustit zlozvyky, kdy jídlo slouží jen jako doplněk televize, pro zahnání stresu, atp.

Jídlu prosím věnujte pozornost, pomalu a důkladně prožvýkejte každé sousto, důležité pro dobré trávení je promísení se slinami a mechanické rozmělnění v ústech.

Spolknutá sousta hned nezapíjejte, ředili by se zbytečně trávicí šťávy. Pít se doporučuje cca čtvrt hodiny před jídlem, nebo potom až tak půl hodinky po jídle.

Při této dietě nejde v podstatě o pokles váhy, ale o  celkovu regeneraci organismu, a to zejména zažívacího ústrojí a kloubů.Tak je potřeba k tomu i přistupovat. Pokud se upínáte příliš na denní vážení a čísla na váze, není to dobře.Paradoxně to očstný proces a tím i hubnutí brzdí.Otravujete a trýzníte tak sami sebe hned od rána.

V období před menstruací se u žen může pokles váhy zpomalit, či dokonce na pár dní zastavit. Je to dáno hormonálním nastavením těla, které zadržuje více vody.Během několika dnů se však výkyv zpravidla upraví.

I přes dodržení všech zásad a opatření se mohou občas vyskytnout drobné obtíže, nebo můžete mít různé pochybnosti.

Je samozřejmostí je se mnou konzultovat, osobně nebo telefonicky.

8. Jak dále po dietě

Po vyndání jehliček se k vaší „normální“ stravě vracejte jen pozvolna.

Opatrně zařazujte další potraviny, pokud možno zůstávejte u stravy s množstvím ovoce /spíše dopoledne/ a zeleniny /spíše odpoledne/.

Přidejte např. Různorodé, nepšeničné,těstoviny,bílkoviny v podobě ryb, event.bílého masa- dle vašeho nastavení, vegetariani a vegani pozvolna luštěniny, nejlépe menší velikosti. Základem celodenní stravy by měla být zelenina a kvalitní tuky a oleje. Střídejte olivový, kokosový, dýňový, sezamový, přepuštěné máslo atp. Základem je kvalita oleje. Rýže /kvalitní!!/ by měla zůstat základem příloh, pro trávení je velmi výhodná- myslím tím jednoznačně celozrnnou. Výhodnou přílohou je ještě také pohanka.

Z masa si v prvním týdnu po dietě dopřejte pouze králičí, krůtí, nebo rybu a to maximálně obden. Kuřecí pouze z dom.chovu, nebo biochovu-zkrátka nerychlené- řiďte se ale také dle vašeho typu.

Opatrně s mléčnými výrobky a sýry, nezařazujte je zatím taktéž denně, ideálně je ještě vynechte na dobu dalších 3 týdnů.

Během diety nebo po dietě není potřeba užívat žádné vitamíny ani minerály.

Pokud by jste měli zájem řešit v rámci této kůry nějaké další obtíže- např. zvýšenou hladinu cholesterolu, potíže se žaludkem, žlučníkem, střevy či jiné tělesné neduhy,je možno efekt očisty posílit speciální bylinnou směsí.

Podrobnější návod jak dál po dietě dostanete písemně jako pokračovací jídelníček.

Lze individuálně konzultovat i se mnou v rámci další širší konzultace.

Zde nabízím hodinové konstituční vyšetření na základě tradiční čínské medicíny,kdy výsledkem je sestavení jídelníčku na míru ve smyslu doporučených a nedoporučených potravin pro váš konstituční typ a návrh snídaní, obědů a večeří tak, aby to bylo v souladu s vaším metabolismem.

V případě zájmu je možné i doplnění bylinymi, které celou snahu ještě podpoří.

Zde už nejde o režim přísně dietní, ale o způsob stravování v běžném životě tak, aby to vašemu tělu dělalo dobře a samo váhu regulovalo bez zbytečných násilností. Sama to považuji za důležité pokračování toho, co jste začali. Zvažte to i vy.

Kontakt

MUDr. Michaela Šimková
U Černé věže 315/6
370 01 České Budějovice

+420 731 690 154

Obchod

logo Medicína souvislostí

Širokou škálu přírodních produktů si můžete nově zakoupit i v našem e‑shopu na adrese obchod.medicinasouvislosti.cz.