VIDEO cyklus přednášek "Dejte si zdraví do souvislostí" I. ročník

Cyklus seminářů

Vážení přátelé Akademie Medicíny souvislostí,

mnozí z Vás se na mě obracíte pro rady, mnozí z Vás lehce tápete v tom, jak se ke svému zdraví postavit... a protože odpovědi na otázky o zdraví ve spojení se stravou, bylinami, psychikou, spiritualitou, zkrátka v souvislostech, hledám již více než dvacet let, vede mne to k tomu se o ně v této době podělit tak, abyste si z tohoto hledání mohli také něco vzít. Něco, co by vás mohlo inspirovat, obohatit, nebo i posunout na vaší cestě.

Samozřejmě co se týče obsahu, nemůže VIDEO záznam zdaleka nahradit živý seminář, který je naplněn diskusemi, otázkami, a "aha momenty".. Na druhou stranu - tato forma vám umožní se k informacím vracet a pokud budou samozřejmě dotazy, sesbíráme je a případně uděláme ještě nějaký dodatek či online vstup "nad dopisy diváků".


Poznejte jak funguje lidské tělo ve zdraví i nemoci ve světle moderních poznatků anatomie a fyziologie, ve spojení s pohledem východní medicíny a psychosomatiky.

Připravili jsme pro Vás ucelený cyklus přednášek, kde Vám představíme právě tyto souvislosti. V rámci osmi tématicky zaměřených přednášek porozumíte svému tělu jako celku a prakticky se naučíte u jednotlivých onemocnění nastavit v praxi smysluplnou dietetiku, použít české i čínské bylinné směsi a příp.doplňky dostupné na našem trhu. Cílem je schopnost vzít své zdraví do vlastních rukou.
S těmito informacemi máte možnost spoluúčasti na prevenci a léčbě např. vašich konkrétních onemocnění.

Témata seminářů:

1.Blok: PODZIM – ELEMENT KOVU, Úvod do “Medicíny souvislostí”, systém sleziny, sliznice, plíce, dýchací cesty, tlusté střevo.  

Celostní medicína - člověk jako bio-psycho-socio-energo-spirituální bytost. Obecné principy yin yang, pět hybatelů. Praktický pohled na podpůrný systém elementu Země a sleziny, základní pravidla léčebné výživy. Dýchací systém z hlediska TČM i moderní medicíny. Jak předcházet a léčit přírodní cestou nachlazení, virozy, chřipky, anginy, asthma atp. Tlusté střevo a jeho problematika. Mikrobiom a péče o něj, propojení s dalšími systémy. Onemocnění tlustého střeva, jak si pomoci u půjmu, zácpy atp.

2. Blok: ZIMA - ELEMENT VODY,  Ledviny, močový měchýř, kosti, klouby, vlasy, hormony

Ledviny jako naše životní rezerva a tajná skříňka z hlediska východní medicíny. Fyziologie ledvin a močového měchýře prakticky, vliv výživy a bylin na podporu ledvin. Záněty močového měchýře a ledvin. Výživa kostí a kloubů. Patologické stavy jako bolesti kloubů, osteoporoza, arthrosa, revmatoidní arthritida. Problematika nadledvin a štítné žlázy. Vlasy, péče pomocí stravy a bylin, problematika padání vlasů. Hormonální systém a jeho rovnováha. 

3. Blok: JARO – ELEMENT DŘEVA, Játra a žlučník, kůže, ekzémy a alergie      

Jaro jako nový začátek cyklu, játra a žlučník a jeho energetický systém. Fyzilologie trávení, žaludek, játra, žlučník a jejich spolupráce. Vhodná strava, byliny a další preparáty ke zlepšení funkce jater. Jaterní onemocnění, záněty žlučníku a žlučníkové kameny. Očisty, různé typy a jejich vhodnost či nevhodnost, význam a smysl. Alergie, histaminová intolerance. Kůže a kožní onemocnění, ekzemy, akné atp.

4. Blok: LÉTO -  ELEMENT OHNĚ, Srdce, tenké střevo, psychika, spánek, konstituční typy      

Srdce jako císař, představa celostního pohledu o spolupráci duše a mysli. Fyziologie srdečního oběhu v kostce, prevence onemocnění, vhodná strava a byliny. Tenké střevo jako velmi blízký systém srdci a proč. Západní pohled na problematiku tenkého střeva - syndrom propustného střeva, celiakie, intolerance potravin. Nastavení protizánětlivé stravy. Psychika a spánek - její proruchy z hlediska moderní psychiatrie i TČM. Základní rozdělení konstitučních typů dle  TČM.

Každý tematicky zaměřený blok / v reálu 2 přednáškové dny / je rozdělen do cca 16-ti třicetiminutových videozáznamů, ke kterým obdržíte přístup ve formě odkazu a hesla. 

V ceně za video seminář je i zaslání vypracovaných skript a prezentace k danému tématu a to v pdf formátu. 

Cena za jeden blok je 2.750,- Kč.

Přihlášky prosím zasílejte na email: ordinace@mudrmichaelasimkova.cz, případně tel. +420 731 690 154.

Kontakt

MUDr. Michaela Šimková
U Černé věže 315/6
370 01 České Budějovice

+420 731 690 154

Obchod

logo Medicína souvislostí

Širokou škálu přírodních produktů si můžete nově zakoupit i v našem e‑shopu na adrese obchod.medicinasouvislosti.cz.